LALE DANIŞMAN | Davet Maratonu

LALE DANIŞMAN

Uzun Ramazan Bayramı tatili sonrası yoğun iş temposuna verilen aranın ardından davetler de son sürat başladı. Haftanın hemen her günü iki üç etkinliğe katılarak sosyalleşirken izlenimlerimi de bu köşeden aktarmak istedim. Markaların son yıllarda ünlü isimlerle yaptıkları işbirliklerine  Burcu Esmersoy, Birce Akalay ve Nur Bilen Yavuzer eklendi.

‘Gerçek Güzellik Kampanyası’nın 20’nci yılında, bu algının kadınları ve genç kızları bugün nasıl etkilediğini anlamak için Türkiye’nin de dahil olduğu global araştırma gerçekleştiren Dove, Birce Akalay’la yapay zekanın nasıl bir güzellik tanımı öğrenmesini istediğimizi sorguladı.

DOVE BİRCE AKALAY

“Eğer bir kadını ya da bir insanı tanımlayacaksam kullanacağım ilk sıfatın ‘güzelliğinden çok, iyi, dürüst, çalışkan, yaratıcı ya da cesur olmasını tercih ediyorum. Yapay zekaya bu tanımlarının öğretilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi. 

Cesur Modeller Başrolde

Moda dünyasında büyük yankı uyandıran ‘Burcu Esmersoy x Hermossa’ koleksiyonunun yeni sezon lansmanı Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’da Brandeyes CEO’su Hande Doğantekin Kın, Burcu Esmersoy ve Pelin Kaya ev sahipliğinde gerçekleşti. Hem iç hem de dış mekanda hatta gece davetlerinde bile kullanılabilecek şekilde tasarlanan modellerin her stile hitap ettiğini belirten Esmersoy, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Bu yaz şıklık dozunu yükseltiyoruz.”

LALE DANIŞMAN BURCU ESMERSOY

Stil İlhamı

Minimal ve şık stili zamansız bir moda serüvenine dönüştürmek için tasarlanan Nur Bilen Yavuzer X NetWork koleksiyonu, Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’da görücüye çıktı. Payetli bir kombinle konuklarını karşılayan Nur Bilen Yavuzer, kapsül seçkiler için, “Modern kadının ihtiyaçlarına cevap veren, iddialı ve minimal şıklığa özgürlük duygusu kattık” diye konuştu.

NUR BİLEN YAVUZER NETWORK

Yaşasın Kadın Girişimciler!

Haftanın kapanışını sevgili dostum Bengü Arslan Ersin ev sahipliğinde dünyanın en güçlü medikal kozmetik markalarını bünyesine ekleyen Melissima’da yaptım.

MELİSSİMA

Dr Murad’ın retinal bazlı göz serumuyla göz kapağındaki düşüklüğe meydan okuduklarını belirten kurucu Elif Karakışla, “Melissima’da kadın çalışan oranı yüzde 92. Kurduğum markayla bu alanda istihdamı desteklemekten büyük mutluluk duyuyorum” dedi. Güzellik merkezinin bu açılımı, umarım diğer vizyoner şirketlerde de kadınlarımızın cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi adına örnek teşkil eder. 

İlgili Konular