Ladonna Estetik | Hatice Yılmaz | Mevsim Değişimlerinde Cilt Bakımının Önemi

Soğuk kış havasının cildinizi nasıl etkilediğini hiç düşündünüz mü?

Kış, cildimiz için nazik bir mevsim değildir, içeriden dışarıya, soğuktan sıcağa doğru hareket ettikçe vücut ısımız değişir ve bu ısı farkından dolayı yüz kurur, kızarır ve çabuk tahriş olmaya meyilli olur. Aynı şekilde vücut dokusu, kışlık giysi ile korunmuş olmasına rağmen, hassaslaşır, kurur ve belirli bölgelerde kaşıntı çoğalır.

ladonna estetik

Kışın soğuk havası cildimizde sorunların oluşmasında büyük rol oynamaktadır. Kış mevsimde, cildin doğal nemi azalır, buda cildin çatlamasına ve pul pul olmasına neden olur. Dışarıdaki hava normalden daha kuru olma eğiliminde olur ve sert rüzgarlar yüz ve elleri tahriş eder (vücudunuzun en çok maruz kalan kısımları), soğuk ve ruzgar, cildin yumuşak ve nemli olmasını sağlayan cilt dokusunda bulunan esansiyel yağların azalmasına neden olur. Sıcak duş almak ve evinizde ısıyı artırmak da aynı etkiye sahiptir, ancak bunlardan kaçınmak da zordur çünkü soğukla ​​savaşmanın tek yolu budur. Bu sorunların üstesinden gelmek için kış mevsiminde cilt ve vücut bakımları çok önemlidir ve diğer mevsimlerde uygulanan bakımlardan farklıdır.

 Kış mevsimine girerken uygulanan cilt ve vücut bakımlarında, cildi onarmak için 5 önemli iyileştirmeler önemlidir. 

ladonna estetik

1. Cildin hidrasyonunu; Cildin yeniden nemlenmesini ve beslenmesini sağlamak için nemlendirici cilt ve vücut bakımları uygulanmalı. Zarar görmüş, kurumuş cilde uygulanan besleyici, dokuları yenileyici, vitamin, kolejen ve esansyel yağı içerikli ürünler, cildin derinlerine emilmesini sağlayan özel bakımlarla uygulanmaktadır. Bu bakımlar sayesinde, yüz ve vücut dokusu beslenir, dokunun savunması güçlenir, cildi nemlendirir ve kurumasını engeller, kış mevsiminde düzenli uygulanması önerilir.

2. Su içmek cildinizi nemli tutmanın en iyi yollarından biridir ancak soğuk aylarda yüz bakımı ile birlikte evde kullanılması önerilen kızarıklığı engeleyen, cildin savunmasını güçlendiren ve cildin dış etkenlere karşı korunmasını sağlayan, Environ FOCUS CARE COMFORT serisinin kullanılması önerilir, özellikle kolostrum içeren serum (Environ Vita-Enriched Colostrum), cildin savunma sistemini ciddi oranda güçlendirir, cildin soğuktan zarar görmesini engeller ve cildi rahatlatır. Aynı şekilde vücut cildi için, Environ Vitamin A, C & E Body Oil Forte, yüksek oranda vitamin içeriklidir, hemen emilir, cildi rahatlatır ve nemli kalmasını sağlar.

ladonna estetik

3. Cilde uygulanan peelingler kış mevsiminde çok önem kazanmaktadır. Kışın soğukluğu ve güneş  ışınlarının azlığı, cildin donuk görünmesine neden olabilir. Soğuk aylarda hücrelerimiz, tutarsız sıcaklığa maruz kalma nedeniyle kendini çok daha yavaş bir oranda yenileme eğilimindedir. Environ soğuk peeling bakımı cildi tahriş etmeden cildin ölü katmanını giderir, cilt tonunu, dokusunu ve berraklığını iyileştirir, hücresel yenilenmeyi uyararak, cildi eksfoliye eder ve en güzel yanı herhangi bir tahriş ve kızarıklığa neden olmaz, sadece parlak, sağlıklı bir cilt dokusu kazandırır. Vücut peelingleri ise daha çok vücudun kurumaya meyilli olan bölgelerini hedeflemektedir, özellikle dirsekler, diz ve kurumaya meyilli donuk bölgeler için normal vücut bakımının dışında bir kür olarak tavsiye edilir. Ayrıca okyanus yatağı ile uygulanan peeling bakımları ile besleyici yağlar ile masaj ve ışık terapisini kapsamaktadır, bu sayede hem zihinsel hem fiziksel canlanma elde edilir.

4. Kış aylarında cildin sivilcelenmeye yatkın olduğunu fark edebilirsiniz. Bu tamamen normaldir, soğuk havalar cildin daha hassas olmasına neden olabilir. Gözeneklerinizin tıkanıklığını açarak cildin dengelenmesini sağlamalısınız, bu tür sivilcelenme ve siyah nokta oluşumuna meyilli ciltlerde hidrafacial veya derin temizleyici cilt bakımı önerilir. Hidrafacial, epidermis hücrelerinin hareketini uyarır, pigmentasyonun hafiflemesine ve yüzeysel izlerin azalmasına yardımcı olur, cildi pürüzsüzleştirir kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur, gözeneklerin temizlenmesine ve sivilce olasılığını azaltmaya olanak tanır. Kış mevsiminde ayrıca vücutta belirli bölgelerde sivilcelenme görülür, özellikle sırt, kollarda, iç bacaklar veya kalçada oluşabilir, vücut peeling, vücut maskesi, yüksek frekans bu tür sivilcelenmeyi giderdiği gibi dokunun rengini dengeler, koyuluk ve pütürleri giderir.

ladonna estetik

5. Cilt onarımı ve gençleştirme; kış aylarında da güneşe aşırı maruz kalmak cildin yaşlanmasına neden olur. Aralık ayında güneş temmuzdaki kadar acımasız değil ama güneşe ve onun etkilerine karşı bilinçli olmamız gerekir. Bu mevsimlerde, yüz ve vücutta oluşan lekelenme, pigmentasyon vb güneşin neden olduğu cilt sorunları gidermek için leke giderici cildi aydınlatıcı bakımları uygulamanın ideal zamanıdır.

Hatice Yılmaz-Ladonna Estetik Kurucusu

İlgili Konular