BEKİR SAÇAR | GÖCEK’İN EN YENİSİ ‘PIER21’

BEKİR SAÇAR

Dünya ve Türk elitlerinin en gözde tatil destinasyonlarından Göcek, doğal güzellikleri, pırıl pırıl turkuaz ve lacivert deniziyle adeta cennetten bir köşe. Milyonlarca dolarlık ultra lüks teknelerin demir attığı Göcek Marina’nın bana göre tek eksiği elit misafirlerinin damak tadına uygun bir restoranın olmamasıydı. İş insanı Metin Şen, çok sık gittiği Göcek Marina’daki bu eksiği fazlasıyla hissedince “Madem ki bu cennet beldede dünya zenginlerinin damak tadına hitap edecek fine dining bir restoran yok, bu eksiği gidermek de bana düşüyor” deyip geçen hafta Pier21 adında İtalyan ve Fransız mutfağının en leziz tatlarını sunan bir restoran açtı.

BODRUM Pier21

 HEM OTEL HEM LEZZET DURAĞI

 Metin Şen’in sıkı dostu Gökay Deniz ve Murat Özgel ile el ele verip marinada açtığı Pier21, aynı zamanda ultra lüks, deniz manzaralı 4 suit odasıyla hizmet veren bir butik otel. Şen ve ortakları işletmenin mutfağını ünlü şef Mehmet Aslan’a teslim etmiş. Menü danışmanlığını Ali Ronay’ın yaptığı restoran ve otelin dekorasyonunu da bugüne dek onlarca ünlü markanın dekorasyonuna imza atan Mimar Abdullah Burnaz yapmış.

bodrum pier21

Sade, şık ve zarif dokunuşlarla yaratılan Pier21 tam anlamıyla Göcek’e yakışan bir mekan olmuş.

pier21 bodrum

Ortaklar, 100 yılı aşkın süredir Fransa’nın en sevilen markalarından biri olan L’entrecote de, Paris’in Türkiye haklarını alıp zengin ve leziz yemeklerini restoranlarının menüsüne eklemişler.

 BUNLARI MUTLAKA TATMALISINIZ

pier21 bodrum

 Ben, L’entrecote de Paris baguette, L’entrecote de Paris, Göcek salad, Mung salad ve yerel domateslerle hazırlanan Tomato salad’ı, Burrata, Salmon tartare ve Guach & Chips’i; pizzalardan Al ajillo, Focaccio, Grilled salmon, Catch of the day, Lamb karski ve tatlılardan Lemon brulee ve Berry cobbler’i tadıp deneyimledim.

pier21 bodrum

Gerçekten hepsi çok lezizdi. Eğer yolunuz Göcek’e düşerse Pier21aklınızda bulunsun. Afiyet olsun, iyi tatiller.

İlgili Konular