LALE DANIŞMAN | Merhaba…

Herkese merhaba; 

Farklı bir platformda ilk yazımı yazmak, yeni başlangıç, yeni heyecan, Highsosyete ekibiyle yeni bir sayfa… Bundan sonra her çarşamba, siz değerli okuyucularımızla gündeme dair ne varsa tarafsız, özgür ve ilkeli yayıncılığı esas edinen bu adreste beraber olacağız. 1999 yılında başladığım gazetecilik mesleğimde pek çok yayın organında üstlendiğim görevde inanmadığım hiçbir fikri kendi fikrimcesine yazmadığım gibi inandığım düşünceleri herhangi baskı karşısında yazmaktan vazgeçmemenin haklı gururunu yaşıyorum. Sosyalleşerek yazıya döktüğüm haberlerimde önceliğim her zaman işinde rol model olup çevresine ışık tutan, ilham veren ve yol gösteren bireyler oldu. Bugün de yine bu kapsamda içinde bulunduğumuz ramazan ayında katılım gösterdiğim sosyal sorumluluk adına bir araya gelinen davetler oldu. İlk olarak erozyonla mücadele ve doğal varlıklarımızı koruma amacıyla kurulan Tema Vakfı’nın sevgili Esra Öztürk ev sahipliğinde Pera Palace’ta düzenlenen iftar yemeği davetine katıldım. Ülkemize katma değer sağlamak ve farkındalık yaratmak adına var gücüyle çalışan Şeyda Toprak, Figen Kıral ve Fulya Nayman’ın da aralarında yer aldığı davetlilerin desteğiyle geceden sağlanan gelir ‘Daha yeşil bir Türkiye’ için nefes oldu.

TEMA İFTAR

Karolin Güzeliş – Şeyda Toprak – Esra Öztürk – Figen Babaoğlu – Aslı Pehlivanlar

Ardından, eğitimde maddi eşitsizlik yaşayan üniversite öğrencilerine destek olma misyonuyla faaliyetine başlayan ‘Başarım Sensin’ derneğinin Büyük Kulüp’te düzenlediği etkinlikte yer aldım.  Başkan Şule Argüder ve yönetim kuruluyla buluştuğumuz etkinlikte, geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketinde mağdur olan gençlere öncelik tanıdıkları ve gelecek planlarında yol arkadaşlıkları yaptıklarından bahsedildi.

başarım sensin iftar
başarım sensin iftar

Nurgün Kemalbay – Zehra Öney – Şule Argüder – Ahu Orakçıoğlu – Siren Ertan

Son olarak ise dün akşam gerçekleşen görme engelli çocukların eğitim hayatlarına dokunup denk eğitim almalarını sağlayan  ‘Parıltı Derneği’ iftar davetinde dernek başkanı Neşe Gönül öncülüğünde Oly House’te Monik-Reyhan İpekel, Berrin Zorlu ve Hülya Avcı’nın da konuklar arasında bulunduğu organizasyonda sosyal sorumluluk adına yine örnek bir dayanışmaya imza atılarak miniklerin geleceğine ışık tutuldu.

parıltı derneği iftar

Hülya Avcı – Monik İpekel – Neşe Gönül – Asuman Tanık

Ülkemizin güçlü ve yardımsever kadınlarının enerjisi ve sinerjisi daim olsun! 

İlgili Konular