LALE DANIŞMAN | Haydi Türkiye ATMA! 

LALE DANIŞMAN

Bugüne kadar takdir ve destekle takip ettiğim sosyal sorumluluk projelerinde son dönemde dikkatimi en çok çeken ‘Atma Derneği’nin girişimleri oldu. Türkiye’nin sokaklarını temiz tutmak ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla Pervin Ersoy önderliğinde kurulan dernek, sadece sokaklara değil denizlerimiz, ormanlarımız ve parklarımız gibi insanların iz bıraktığı yerlere de dokunmayı planlıyor.

PERVİN ERSOY ATMA

Beş yıldan bu yana ülkemizi karış karış gezerek tanıtımına katkıda bulunan Rotahane projesini yürüten Ersoy’u toplumun kanayan yarasına parmak basan bu başlangıcı için aradım. İş insanı, High Sosyete okuyucularına özel açıklama yaptı.

PERVİN ERSOY ATMA

Sözlerine, “Kendimize bir şeyi alıp yere atma refleksini yakıştırmamalıyız” diyerek başlayan Ersoy, şunları söyledi: “İçtiğimiz suyun pet şişesinin yada yediğimiz çekirdeğin kabuğunun yerlere ait olmadığını hepimiz biliyoruz. Bu durumda temizlemekten daha kesin bir çözüme ihtiyacımız var: Yerlere hiçbir şey atmamak. Bu bilinç çocukluktan itibaren başlamalı ebeveynler bunu başarırsa gelecek adına çok önemli bir katkı yapmış olacak. Biz, pilot bölge olarak İstanbul’dan yola çıkıyoruz. Fatih, Şişli ve Üsküdar Belediyeleri ile iş birliği yaptık. Milli Eğitim Bakanlığımızla da birlikte yol almayı hedefliyoruz. ”

PERVİN ERSOY ATMA

Gönülden inanıyorum ki, toplumumuz çöp atmama konusunda kolektif şekilde hareket edecek, şehirlerimizi daha temiz ve estetik bir görünüme kavuşturacak. Bende ileride bu köşede ortaya çıkan olumlu sonuçları yeniden yazarak yüz güldüren manzaraları paylaşacağım… 

İlgili Konular