LALE DANIŞMAN | Halka Halka Büyüyen İyilik

lale danışman

Geçtiğimiz hafta ‘Dünya Arı günü’ kapsamında farkındalık ve sosyal sorumluluk alanında dikkat çeken bir davete katıldım. Anavarza Bal markasının gazeteci Ayşe Arman ile bir araya gelerek yaptığı işbirliği çerçevesinde tasarladığımız ‘İyilik Kolyeleri’, kanserle savaşan kadınlara iyilik dağıtmak üzere yola çıktı.

ayşe arman

Organizasyonda konuklara teşekkür konuşması yapan Ayşe Arman, Hindistan’da geçirdiği yıllarda Hintlilerin boyunlarına taktığı, tesbihe benzeyen ve ‘mala’ adı verilen dini aksesuarlardan ilham aldığını ifade etti.

ayşe arman

Sözlerine, “O kadar çok sosyal fayda sağlayan girişimci kadın haberi yapmıştım ki, ben de birilerine yararım olsun istiyordum. Ve bugün iyilik, halka halka büyüyor ve yayılıyor” diye devam etti. 

Arı varsa, hayat var…

Pandemi öncesinden beri, ‘Toplum Gönüllüleri Vakfı’ ve Yonca Tokbaş’ın verdiği ‘Arı Sevgisi Eğitimleri’ne destek olmaya devam ettiklerini söyleyen Anavarza Bal Genel Müdürü Can Sezen, arıların tamamının ölürse insan neslinin dört sene sonra fire vermeye başlayacağını belirtti.

anavarza bal

Türkiye’de neredeyse tüm Avrupa’dan daha fazla bitki çeşidi olduğuna dikkat çeken Sezen, “Ülkemizde yaklaşık 500 ballı endemik bitki mevcut. Bu da dünyaya satabileceğimiz bize özgü bal çeşitleri olduğu anlamına geliyor. Çok büyük bir zenginlik. Türk balını dünyaya tanıtmalıyız” diyerek çağrı yaptı. Finalinde iyiliğe dönüşen yeni bir sosyal girişimine daha şahitlik etmenin verdiği tarifsiz duygularla emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum. 

İlgili Konular