Ladonna Estetik Kurucusu Hatice Yılmaz | Estetik ve Güzellik Uygulamaları

Sevgili Okurlar,

Her hafta bu köşede sizlerle merak ettiğiniz güzellik ve estetik konularında bilgilendirmeler yazacağım.

Bedenimizin ve ruhumuzun bakımına öncelik vermek her yaş için öncü bir düşünce olmalıdır. Dış görünümümüz, kendimizi dünyaya ifade etmenin birincil yoludur. Dış görünümümüz içimizde hissettiklerimizle eşleştiğinde kendimizi daha güvende hissederiz.

Yaşlandıkça cildimiz doğal olarak elastikiyetini ve yapısını kaybeder, kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşmasına, vücudun sarkmasına ve gevşemesine neden olur. Cildimiz daha az doğal yağ üretir, bu da cildin kuru ve kırılgan hale gelmesine ve kırışıklara karşı hassas olmasına neden olur.

Medikal Estetik ve Güzellik Bakım uygulamaları sağlıklı, bakımlı ve genç kalmayı hedefler. Optimal estetik sonuç sağlamak için tedavi yaklaşımını ustaca uyarlamanın ve bu süreçte güvenilir bir klinisyen-hasta ilişkisini geliştirmenin bir kombinasyonu önemlidir.

Estetik ve güzellik bakımları yüz ve vücudun daha güzel alımlı görünmesini sağlamakla birlikte, önemli ölçüde vücudun optimal sağlıkta kalmasını hedefler, bir çeşit oluşabilecek dengesizlikleri önlemede önemli rol oynamaktadır, Örneğin normal aylık uygulanan bir cilt temizleme bakımı aynı anda lenfleri ve dolaşımı uyarır, yüz, boyun ve sırt bölgesinde kanın temizlenmesine, varsa bir tıkanıklığın giderilmesini sağlar. Aynı şekilde vücuda uygulanan bakımlar, kan ve lenf dolaşımını güçlendirdiği gibi, kemik ve kas sistemini güçlendirir, organların optimal çalışmasını destekler kısa ve uzun vadede vücudun sağlıklı, dinç ve genç kalmasında önemli rol oynamaktadır.

Güzelliğin sadece estetik yönleri değil, aynı zamanda bütünsel olarak yüz ve vücudun

sağlığını, fiziksel ve duygusal esenliği de benimser. Sağlık kazandıran güzellik bakımlar ile

estetik tedavilerini birleştirerek kişinin, güzellik ihtiyaçlarına kapsamlı ve kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sunar.

Çeşitli estetik ve güzellik bakım tedavileri sadece gözle görünen sorunları gidermekle yetinmez. Örneğin kırışıklıkları giderici uygulamalar ile birlikte kök hücre veya PRP tedavileri ile antiage, yaşlanma karşıtı etkiyi optimal düzeye ulaştırır.

Böylece sadece cildin genç görünmesini hedeflemez, aynı anda cildin genç kalmasını ve

yaşlanma etkilerinin azalmasını hedefler. Aynı şekilde medikal cilt bakımı ile leke veya akne lekesini iyileştirirken, cildin hasarını veya doku zayıflığını onaran mezoterapi, somon DNA bakımları ile destekler, bu sayede cildin uzun süre sağlıklı ve genç kalmasını hedefler.

Hatice Yılmaz – Ladonna Estetik Kurucusu

Bağdat Caddesi, Kavacık ve Çamlıca Klinikleri

İlgili Konular