FENDI Erkek Koleksiyonları İstanbul ile Buluşuyor

FENDI, Erkek hazır giyim koleksiyonları İstanbul’da ilk kez FENDI İstinyepark butiğinde moda severlerle buluşuyor. Butikte sergilenen FENDI Erkek İlkbahar-Yaz 2024 koleksiyonu kutlamasına Serkan Çayoğlu, Banu Kavak, Hülya Uyar, Betül Avcı, Serhat Şen, Deniz Yavuz gibi isimler katılım gösterdi.

FENDI
FENDI

FENDI Erkek İlkbahar-Yaz 2024 koleksiyonu ile ilk kez İstanbullu moda severlerle buluşuyor. Istinyepark butiğinde yer alan Erkek koleksiyonu aksesuardan hazır giyime geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Aksesuar ve Erkek Giyim Sanat Yönetmeni Silvia Venturini Fendi tarafından tasarlanan FENDI Erkek İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonu markanın Cappanucia’da yeni açtığı insan ve doğa dostu fabrikasına ve  bu yeni maceraya bir övgü niteliği taşıyor. Aynı zamanda; Silvia Venturini Fendi’nin büyükannesi Adele Fendi’nin yaklaşık bir asır önce deri işçiliği sanatını öğrenmek için Roma’dan geldiği Floransa’ya tarihi bir dönüş niteliği taşıyor.
FENDI Fabrikası’nın ışık dolu atriyumunda sergilenen koleksiyon ve defilenin kendisi, insan ve makinenin dansının geçmiş ve gelecek arasında hissedilir bir bağ oluşturduğu süreç üzerine üst kurgusal bir yansıma oluşturuyor. Doğa ve yeniliği birbirinden ayıran sınırsal alanı keşfederken, endüstriyel ve el yapımı sonsuza dek iç içe geçiyor.
Sezonun siluetini kullanım kolaylığı odaklı bir zarafetle temellendiren ‘kurumsal zanaatkâr’ arketipi, FENDI işçiliğinin sofistike ifadeleriyle kutlanıyor. Pamuk ve deriden üretilen iş kıyafeti kemerlerinin yama cepleri, koleksiyonun her yerine dağılarak hem gerçek hem de mecazi jestlerle ortaya çıkarıyor. Önlük de halter yakalı gömlekler ve özel dikim pantolonlar ve şehir şortları üzerine farklı uzunluklarda etekler olarak kullanılıyor. Bu tür oran oyunları, büzülmüş nervürlü vücut tanklarından yüksek belli, fermuarlı takım elbise pantolonlarında ve dirseğe kadar düğmeli diz boyu elbise gömleklerde de dikkat çekiyor.

İlgili Konular